zamknij
mobile
/ O PKP Budownictwo

O PKP Budownictwo

Profil firmy

PKP Budownictwo sp. z o.o. to firma z wieloletnią tradycją w_ branży kolejowej, oferująca kompleksowe usługi w zakresie budowy sieci telekomunikacyjnych, systemów teletechnicznych i wdrożeń teleinformatycznych, a także ich eksploatacji, utrzymania oraz konserwacji. Jesteśmy operatorem usług telekomunikacyjnych.

Odbiorcą naszych usług są przede wszystkim duże podmioty z branży kolejowej, telekomunikacyjnej, budowlanej oraz sektora publicznego.

Nasza historia

Pod nazwą PKP Budownictwo sp. z o.o. działamy od 1 kwietnia 2014 roku, jednak nasza historia sięga roku 2001. Powstaliśmy poprzez wydzielenie części organizacji ze spółki teleinformatycznej TK Telekom, która funkcjonowała wcześniej pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa i powstała ze struktur PKP.

Jesteśmy w 100% polską firmą - naszym jedynym udziałowcem jest PKP S.A.

Dlaczego my?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku, doskonałą znajomość branży kolejowejwykwalifikowaną kadrę techniczną rozproszoną na terenie całego kraju, a także unikalne kompetencje, zarówno w zakresie starszych, jak nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Posiadamy certyfikaty i uprawnienia budowlane w zakresie telekomunikacji przewodowej i bezprzewodowej - bez ograniczeń, uprawnienia branżowe oraz certyfikaty dostawców sprzętu i systemów. Posiadamy też koncesję MSWiA na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia w formie zabezpieczenia technicznego, a także kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania instalacji, projektów i nadzoru instalacji okablowania strukturalnego oraz kwalifikowania ich do objęcia gwarancją niezawodności przez okres 25 lat.

Nasz zespół to kilkuset doświadczonych pracowników, gotowych do realizacji usług w całym kraju w trybie 24h/7/365. Zatrudniamy projektantów, planistów, techników, analityków, kierowników projektów, 7 brygad budowlanych, 1 brygadę światłowodową i 27 brygad serwisowych, wyposażonych w elektronarzędzia, maszyny budowlane, zaawansowane przyrządy pomiarowe i środki transportu.

To wszystko sprawia, że jesteśmy firmą pierwszego wyboru do realizacji zadań inwestycyjnych w systemie „projektuj i buduj”, zarówno w zakresie prac budowlano-montażowych dla spółek z Grupy PKP na liniach kolejowych i dworcach, ale także przedsiębiorstw z sektora budownictwa kubaturowego i drogowego. Jesteśmy również idealnym wyborem dla podmiotów, które poszukują partnera posiadającego zdolność realizacji usług konserwacyjno-utrzymaniowych, w tym serwisu awaryjnego 24/7/356, na terenie całego kraju. Z pewnością nasza wieloletnia wiedza i doświadczenie w obszarze kolejowym oraz znajomość procedur, zasad i obiektów jest naszym mocnym atutem.