zamknij
mobile
/ Oferta / Budownictwo telekomunikacyjne

Budownictwo telekomunikacyjne

Budownictwo telekomunikacyjne

Nasze rozwiązania

Niewątpliwym atutem naszej organizacji jest zdolność do realizacji bardzo zróżnicowanego zakresu prac i zadań z obszaru budownictwa telekomunikacyjnego.

 • Budowa rurociągów kablowych oraz kanalizacji teletechnicznych - łączność przewodowa oparta na kablach Cu i OTK wraz z ich montażem oraz pomiarami;
 • Systemy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej - SDIP (tablice z informacjami o przyjazdach i odjazdach pociągów);
 • Radiołączność (analogowe systemy radiokomunikacyjne oraz cyfrowe systemy łączności);
 • Monitoring wizyjny, czyli tzw. CCTV/TVU (monitoring analogowy, IP, rejestratory analogowe, cyfrowe oraz AV);
 • Systemy Sygnalizacji Pożaru;

 • System kontroli dostępu;

 • System Sygnalizacji Włamania i Napadów - SSWIN;

 • Translacja czasu (zegary na dworcach);

 • System nagłośnienia;

 • Instalacje niskoprądowe;

 • Systemy zasilania awaryjnego (podtrzymanie bateryjne, systemy inwerterowe, zasilanie stałoprądowe, zmiennoprądowe podtrzymanie zasilania, UPS-y, agregaty prądotwórcze z automatyką);
 • Telekomunikacja i informatyka (transmisja danych, routery, switche, modemy, IP, MPLS, WiFi, usługi telefoniczne, IP telefony, ISDN, telefonia analogowa, okablowanie strukturalne sieci LAN/WAN, centralki abonenckie, koncentratory, radiolinie, systemy dostępowe LMDS, SDH, a także starsze technologie utrzymywane na kolei);
 • Systemy sterowania ruchem kolejowym - SRK;
 • Systemy klimatyzacji i wentylacji

Zaufali nam

Potwierdzeniem kompetencji oraz wysokiej jakości świadczonych przez nas usług jest stale rosnące grono naszych Klientów, do których należą m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP S.A., PKP Energetyka, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, TK Telekom, Budimex, Trakcja PRKiL, Mota-Engin Central Europe. 

Łączna wartość zrealizowanych przez nas inwestycji budowlanych wyniosła ponad 80 mln zł. 

Kim jesteśmy?

PKP Budownictwo sp. z o.o. to firma z wieloletnią tradycją w branży kolejowej, oferująca kompleksowe usługi w zakresie budowy sieci telekomunikacyjnych oraz systemów teletechnicznych, a także ich eksploatacji, utrzymania oraz konserwacji. Posiada także uprawnienia do świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Odbiorcą naszych usług są przede wszystkim duże podmioty z branży kolejowej, telekomunikacyjnej, budowlanej oraz sektora publicznego.

Pod nazwą PKP Budownictwo sp. z o.o. działamy od 1 kwietnia 2014 roku, jednak nasza historia sięga roku 2001. Powstaliśmy poprzez wydzielenie części organizacji ze spółki teleinformatycznej TK Telekom, która funkcjonowała wcześniej pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa i powstała ze struktur PKP. Jesteśmy w 100% polską firmą - naszym jedynym udziałowcem jest PKP S.A.

Dlaczego my?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku, doskonałą znajomość branży kolejowej, wykwalifikowaną kadrę techniczną rozproszoną na terenie całego kraju, a także unikalne kompetencje, zarówno w zakresie starszych, jak nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Jednym z głównych projektów była realizacja prac przy budowie podsystemu radiowego systemu ERTMS/GSM-R, budowa światłowodowych kabli szlakowych w ramach projektu POIiŚ 7.1-25 „Budowa infrastruktury systemu GSM-R zgodnie z NPW ERTMS na linii kolejowej E 20/C-E 20 korytarz F na odcinku Kunowice – Terespol”.

Nasz zespół to kilkuset doświadczonych pracowników, gotowych do realizacji usług w całym kraju w trybie 24h/7/365. Zatrudniamy projektantów, planistów, techników, analityków, kierowników projektów, 7 brygad budowlanych, 1 brygadę światłowodową i 27 brygad serwisowych, wyposażonych w elektronarzędzia, specjalistyczne maszyny budowlane, wiertnice poziome i horyzontalne, zaawansowane przyrządy pomiarowe i środki transportu. Posiadamy certyfikaty i uprawnienia budowlane w zakresie telekomunikacji przewodowej i bezprzewodowej - bez ograniczeń, uprawnienia branżowe oraz certyfikaty dostawców sprzętu i systemów. Posiadamy też koncesję MSWiA na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia w formie zabezpieczenia technicznego.

To wszystko sprawia, że jesteśmy firmą pierwszego wyboru do realizacji zadań inwestycyjnych w systemie „projektuj i buduj”, zarówno w zakresie prac budowlano-montażowych dla spółek z Grupy PKP na liniach kolejowych i dworcach, ale także przedsiębiorstw z sektora budownictwa kubaturowego i drogowego. Nasza wieloletnia wiedza i umiejętność poruszania się w obszarze kolejowym oraz znajomość procedur, zasad i obiektów sprawia, że jesteśmy w stanie zrealizować projekty szybciej niż konkurencja, uzyskując w krótszym czasie niezbędne pozwolenia i uzgodnienia z gestorami infrastruktury kolejowej.